Výstava 11.-13. 9. 2015 - ONCEIRO

O N C E I R O
Chovatelský klub autentického brazilského fily

Menù
Title
Přejít na obsah
XIV. Mezinárodní výstava plemene Fila Brasileiro SKK Onceiro
11. - 13. září 2015 Radíkov u Olomouce

    Ve dnech 11. - 13. 9. 2015 se konalo v Radíkově u Olomouce setkání  příznivců plemene Fila Brasileiro. Většina účastníků i se svými  čtyřnohými miláčky se sjela do Radíkova již v pátek navečer.  Po  ubytování a večeři jsme se společně sešli ve společenské místnosti, kde  nám pan předseda klubu Ing. Jan Kubeša promítl na plátně výstavu  brazilského klubu AMFIBRA v Brazílii. Tato výstava se pořádala v březnu  2015 a náš pan předseda byl na tuto výstavu pozván jako rozhodčí.  Výstava se konala na fazendě v chovatelské stanici Amparo.
 
Na naši letošní výstavu SKK Onceiro přijal pozvání dlouholetý  chovatel a rozhodčí pan Carlos do Amaral Cintra Filho, který je znám pod  jménem Caíco. V jeho chovatelské stanici Amparo odchoval od roku 1978  mnoho vynikajících filů. Mezi nejznámější patří Henna do Amparo a Nagán  do Amparo. Jejich krev koluje v žilách i našich filů, které si nesmírně  vážíme. Pan rozhodčí Caíco měl tedy tu čest posuzovat potomky po svých  nejlepších psech.  

    V sobotu ráno se po vydatné snídani všichni sešli v prostoru pro  posuzování. Psi se jeden po druhém změřili a ti, kteří ještě nebyli  posouzeni v analýze fenotypu a temperamentu, postupně nastupovali dle  věku. Mezi účastníky byli také chovatelé z Polska a Slovenska. Po  skončení analýz proběhla v odpoledních hodinách členská schůze členů SKK  Onceiro. Jedním z důležitých bodů bylo zhodnocení stavu naší  chovatelské základny a doporučená krytí poradcem chovu. Sobotní večer  patřil oslavě jubilea k 15. výročí založení Speciálního kynologického  klubu Onceiro. Všichni po společném vyfocení  u obrovského koláče  s logem SKKO, jsme si na koláči a dalším dortu i koláčcích pochutnali.  Byla to cukrářská umění od našich šikovných cukrářek z řad členů. Poté  jsme shlédli video brazilských filů v chovatelské stanici Amparo, která  má v současné době 12 jedinců.

    V neděli ráno byla zahájena XIV. Mezinárodní výstava SKKO. Pan  rozhodčí Caíco navíc tento den slavil své narozeniny. Od našeho klubu  obdržel plaketu jako poděkování, že přijal pozvání k nám do České  republiky.  Dále mu byl věnován hrníček s logem našeho klubu, víno a  dort s logem k jeho narozeninám.  Všem přítomným vřele poděkoval a  popřál mnoho úspěchů na letošní výstavě. Po zahájení výstavy začali  nastupovat jedinci podle věkových kategorií. Ceny pro vítěze jako každým  rokem věnovala firma Dibaq a.s., výrobce výživového programu pro psy,  kočky a koně. Krmivo značky Fitmin je nejoblíbenější mezi našimi  chovateli. Jejich miláčci pro své pracovní využití potřebují kvalitní  krmení a krmivo značky Fitmin tyto nároky pro práci filů 100% splňují.  Dále vítězové jednotlivých tříd obdrželi pohár, diplom a posudek. Ti  Nejlepší v našich soutěžích pak navíc hrníček a čepici s logem SKKO. Ve třídě fen nad 9 let se předvedli ve skvělé kondici sestry Bella a Brigida ve věku 11 let.

    Pan rozhodčí Caíco byl s celou naší akcí a vystavovanými psy spokojený a my věříme, že u nás nebyl jako rozhodčí naposled. Při organizování celé víkendové akce bylo třeba spousta příprav a  proto  děkuji  panu Kubešovi, manželům Štěpánovým a dalším členům, kteří  se podíleli na cukrářských výrobcích a výpomoci. Zvláštní poděkování  patří figurantům, kteří měli nelehký úkol při Testech temperamentu. Děkujeme všem sponzorům a zvláště firmě Dibaq a.s. za krmivo značky Fitmin pro vítězné psy.
Výsledky sobotní analýzy:
Arthur Sempre Insieme – schválen prozatímně
Askia Gucci Sempre Insieme – schválena
Aylin Gucci Sempre Insieme – schválena prozatímně
Beleza Andra Bahía Onca – schválena s omezením
Bia Para Sempre Baraú – schválena s omezením
Icarus ze Skalního kraje – neschválen
Itall ze Skalního kraje – schválen s omezením
Isabela ze Skalního kraje – schválena s omezením
Viena do Itanhandu – schválena s omezením
Výsledky XIV. Mezinárodní výstavy:

Feny 12-18 měsíců:
1.místo Askia Gucci Sempre Insieme (dobrá)
2.místo Aylin Gucci Sempre Insieme (dobrá)

Feny 18-24 měsíců:
1.místo Bia Para Sempre Baraú (dobrá)
2.místo Beleza Andra Bahía Onca (dobrá)

Feny 24 měsíců a starší:
1.místo Aría Bahía Onca (velmi dobrá)
2.místo Engie ze Skalního kraje (velmi dobrá)
3.místo Andra Bahía Onca (dobrá)

Feny 9 let a starší:
1.místo Bella ze Skalního kraje
2.místo Brigida ze Skalního kraje

Psi 24 měsíců a starší:
1.místo Arée Para Sempre Baraú (velmi dobrý)
2.místo Itall ze Skalního kraje (dobrý)
3.místo Indigo ze Skalního kraje (dostatečný)

Nejlepší pes:
Arée Para Sempre Baraú

Nejlepší fena:
Aría Bahía Onca

Nejlepší hlava:
1.místo Ubá da Boa Sorte
2.místo Bia Para Sempre Baraú
3.místo Bella ze Skalního kraje

Nejlepší temperament:
1.místo Aría Bahía Onca
2.místo Rima da Chácara Tres Irmaos
3.místo Shisha Dum-Dum

BOB – Nejlepší jedinec výstavy:
Aría Bahía Onca
Návrat na obsah