Výstava 13.-14. 9. 2008 - ONCEIRO

O N C E I R O
Chovatelský klub autentického brazilského fily

Menù
Title
Přejít na obsah
VII. Mezinárodní výstava SKK Onceiro - CAFIB 2008
13. - 14. září 2008 Lednice

Rozhodčí CAFIB:
MVDr. Luciano José Almeida Gaviäo (Brazílie)
Ing. Jan Kubeša (Česká republika)

     VII. Mezinárodní výstava brazilských filů konaná 13. - 14. 9. 2008 v Lednici na jižní Moravě nabízela nesmírně zajímavou podívanou. Všichni zúčastnění byli hlavně zvědavi na posuzování brazilského rozhodčíh pana Luciana Gaviäa Almeidy. O jeho předchůdcích z Brazílie jsme se již nejednou zmiňovali, byla to plejáda opravdu těch nejlepších.

    Od samého počátku Lucianova posuzování přivádělo v úžas hlavně Polské přátele, kteří svorně prohlásili, že tak pečlivé posuzování, kdy nebyl bez povšimnutí vynechán příslovečný jediný chlup na předváděných psech, s tím se ještě na žádných výstavách FCI nesetkali. Také zřejmě zavládlo v jejich skupině velké zklamání, kdy mnozí z jejich psů nebyli tímto panem rozhodčím schváleni. To se týkalo i některých našich přátel ze Slovenska. Nás v Onceiru může hřát pocit správného vedení chovu brazilských filů, kdy toto počáteční tápání a mnohá zklamání mají mnozí již za sebou, což přineslo své, pro nás povzbudivé výsledky.

    Výstavy se překvapivě zúčastnilo mnoho chovatelů z Polska se svými psy. Do klubu vstoupilo několik nových členů a také z Polska se k nám přihlásila sympatická chovatelka paní Kamila Pagowská - Sudol.

    Přípravu celé výstavy zajistil pan Stanislav Čepelka. Společně s ním se tohoto nelehkého úkolu zhostila i celá jeho rodina. Zajištění ubytování nejen tolika účastníků výstavy a brazilského rozhodčího s jeho paní Denise, ale i zajištění veterinárního dohledu a mnoho dalších, nepopulárních opatření, která byla nutno zařídit a vyřídit, to vše klaplo na velkou jedničku.

    Při zahájení výstavy jsme byli také svědky předání plakety k 30. výročí založení CAFIBu, panem Lucianem Almeidou našemu předsedovi klubu, Janu Kubešovi. Pod dohledem tohoto pana rozhodčího měl Jan nyní také premiéru v roli rozhočího CAFIBu, která mu byla udělena letos v březnu v Brazílii, po úspěšně završených zkouškách. V kruhu měl možnost posuzovat mladé jedince a tohoto úkolu se zhostil velice zodpovědně.

Analýza fenotypu, temperamentu a nervového systému 13. 9. 2008
Výstava 14. 9. 2008
Návrat na obsah